Teams

#1
Kontec
Klasse 2
Klaus Bänsch
Mike Krnac
Roman Ciborski

 

#2
LIONCRAFT ENDURANCE TEAM
MSC PORZ
Klasse 4
Sunny Koenen
Matze Müller
Jean-Luc Florsch

 

#3
Motorex Racing Team
Klasse 3
Celina Scheffler
Matthias Kettner
Rene Lohr

 

#4
Bad Men Racing
Klasse 1
Frank Drusel
Marco Klein
Michael Vogel
Nico Müller

 

#5
Engineering Artistry
Klasse 1
Elmar Geulen
Daniel Lauenstein

 

#6
Bäng Bäng Racing Team
powered by Schittko Motorradsport
Klasse 4
006 Robert Paweletzki
Roland Gross
Mike Fiedeler
Sebastian Bursig

 

#7
HMC Racing Team
powered by Spk-Göttingen
ADAC Niedersachen Sachsen-Anhalt e.V.
Klasse 1
Christoph Pudlo
Mario Mantai
Thorsten Hohnemann

 

#8
HK-Corse
powered by PEUKER&STREEB
Klasse 4
Ingo Heinke
Detlef Köster
Michael Rapp
Herbert Hauf

 

#9
BMW Endurance 9
Klasse 1
Sven Heimer
Markus Hohler
Marco Schläger

 

#10
Racefoxx.com 2
Klasse 1
Thomas Jansen
Chris Kühnen
Marketa Janakova

 

#11
mo2project
Klasse 2
Lothar Linke
Erich Henning
Kai Bammberger
Nico Müller

 

#12
mo2project 12
Klasse 3
Ande Nackowitsch
Jochen Schermuly
Ron Poole

 

#13
DREIER RACING Team
Klasse 3
Keoma Dreier
Norbert Janko

 

#14
ToughStuff Racing
Klasse 4
Martin Schwaetzer
Andreas Wolf
Christian Herzog

 

#15
Töfflibuebe Switzerland
Klasse 3
Tonias Stadelmann
Daniel Müller
Hausi Burgener

 

#16
mo2project
Klasse 3
Marc Szczesny
Gerd Hofmann
Laurenz Rieke
Jonas Stracke

 

#17
Aprilia Grebenstein
Klasse 4
Ralph Uhlig
Andreas Scheffel

 

#18
JK Prestige Motorcycles PL Team 2
Klasse 1
Kristoffer Hansen

 

#19
S.L.E.R.T
Klasse 4
Henrik Ladiges
Karsten Hofmann
Axel Sammet

 

#21
Cromex.org Racing
Klasse 2
Patrick Happel
Mischa Friedrich
Deniz Sayki
Sebastian Arnold

 

#22
ADAC Nordbaden
Nutella Racing Team
Klasse 2
Lenny Henning
Frank Loibner
Markus Feddeler

 

#23
Team Gaskrank
Klasse 1
Bruno Gurtner
Andreas Schenk

 

#25
Carbonadi Racing Team
Klasse 4
Mirko Skeide
Rene Liebschner
Felix Klinck
Thomas Kühnlein

 

#27
 VSAB Racing Team
Klasse 2
Frank Fischer
Jakob Bechtloff
Christian Knopf

 

#28
Two and a half Man
Klasse 1
Goran Zecic
Holger Borgsmüller
Rainer Kißner

 

#31
Preuss-Racing Team
Klasse 1
Michael Preuss
Ralf Kiessel
Jelacic Zeljko
Ingo krisat

 

#32
Artinar Racing Team
Klasse 1
Ives Aerts
Jhonny Henry

 

#33
 Racing Team West
Klasse 1
Dieter Löffler
Ingo Krisat
Dominik Jung

 

#34
AGRO Racing Team
Klasse 3
Christian Klauder
Marc Friebel

 

#36
Tacheless Racing Team
Klasse 3
Toni Stahmann
Christian Meyer
Dominik Böhme

 

#37
equipe37
Klasse 4
Axel Rauch
MaTThijs van de Wall

 

#38
Darkselection Racing Team
Klasse 1
Peter Hünlich
Marc Buchner
Michael Körber

 

#41
Michelin Ultimate Racing
powered by sw-motorrad-reifen.de
Klasse 1
Max Fritzsch
Mark Albrecht
Jan Hein

 

#44
Box #44 Racing
Klasse 1
Peter Weiß
Lutz Abram
Jann Bressel
Harald Schäfer

 

#45
team race-now.de
Klasse 1
Franz Schulze Sprakel
Mattias von Hammerstein
Henrik Wilking

 

#46
JK Prestige Motorcycles PL
Klasse 1
Daniel Kleinen
Marco Zanker
Adel Herr

 

#47
Kojote47
Klasse 3
Björn Komnick
Jürgen Pietsch

 

#50
AWR – Racing
Klasse 3
Bernd Ruber
Marc Ruber
Christof Höfer

 

#54
Endurance Racing Emsland
Klasse 1
florian deskowski
alexander deskowski

 

#55
SKL endurance
Klasse 1
Maximilian Schmid-Kreuzer
Tobias Loth
Karsten Donath
Daniel Stoll

 

#57
Borgelt Racing
Klasse 3
Dominik Borgelt
Jörg Einberger
Marco Conrad

 

#59
TPR-Team Palpella Racing
Klasse 1
Sascha Palpella
Diego Weidmann
Giuseppe Palpella

 

#61
MMS Endurance Racing Team
Klasse 1
Marco Busacca
Dirk Mattijat
Steffan Abrat

 

#64
StAMC Raceforce Team
Klasse 4
Maurizio Caruso
Yasin Akgöz
Sahin Akgöz

 

#65
Cupfighter
Klasse 3
Leon Langstädtler
Jan Viehmann

 

#66
RTT Racing Team
Klasse 4
Klaus Quell
Jürgen Speck
Günther Brakelmann

 

#69
Long Distance Porno Racing
Klasse 1
Dirk Kalski
Nadine Schubert
Melanie Hentschel

 

#76
MGM Racing/Motorrad-Racing Grün
Klasse 1
Michael Galinski
Jörg Teuchert
Toni Heiler

 

#77
KTM Racing Team Licht&Planung
Forever Forward with Dunlop
Klasse 4
Norbert Thaler
Hannes Maier
Thomas Gradinger

 

#78
VEDO Racing
Klasse 4
Rico Vetter
Klaus Peter Domke
Sebastian Frotscher
Markus Geuthner

 

#83
Die glorreichen 7
Klasse 1
Ralf Uhlig
Menzel Sven
Menzel Max

 

#84
Plautzen Racing
Klasse 3
Matthias Breithaupt
Thorben Hilker
Klaas Kleinke

 

#85
Frostbeulen Racing
Klasse 4
Rainer Bäcker
Martin Mockenhaupt
Dierk Mester

 

#88
Lewwerwoscht Racing
Klasse 1
Andreas Burkard
Matthias Geissler

 

#89
Eckert Racing Team
Klasse 3
Ralf Eckert
Max Riebe
Uwe Geist
Markus Knandel
Thomas Knandel

 

#90
WSB-Endurance
Klasse 4
Dirk Walter
Danny Maertz
Sascha Müller

 

#91
Die Turboschnecken
Klasse 1
Maik Altendorf
Frank Koch
Frank Heinze

 

#94
Captain Karacho Racing
Klasse 4
Sascha Schoder
Kjel Karthin
Malte Bigge

 

#96
Bretter Endurance Racing Team
Klasse 2
Christoph Hoppe
Nikolai Wesolek
Tommaso Chimenti

 

#98
Eckert Racing Team GP1
Klasse 1
Christian Klauder
Andreas Müller
Markus Kress
Herrmann Schmidt
Florian Liewald

 

#99
ViessmannBretter Racing Team
Klasse 2
Danijel Peric
Tim Stadtmüller
Rene Raub

 

#100
Soko-Tec
Klasse 1
Jörg Limpak
Eckart Behrens
Benedikt Kauke

 

#101
RACEFOXX.com
Klasse 1
Stefan Hesterberg
Thomas Hainthaler
Dominik Engelen

 

#102
M.Steinleitner Heizungstechnik
Klasse 1
Matthias Steinleitner
Stefan Vogel
Matthias  Utecht

 

#110
BR-Racing Team
Klasse 3
Max Böttcher
Sebastian Reinisch

 

#111
msd-steeldesign.de
Klasse 1
Onno Bitter
Peter Eickelmann
Udo Wilhelm-Heine

 

#112
TRB ViDra Team
Klasse 4
Dragan Ljubinkovic
Veljko Vidic
Dalibor Miletic

 

#121
MH Racing Team
Klasse 2
Andreas Freiheit
Gido Nittke
Georg Günther

 

#122
Nutella Racing Team 2
Klasse 1
Karsten Fähnrich
Rene Schmülling

 

#155
Pepe suspension works
Klasse 1
Andreas Hofmann
Volker Raab
Phillip Gengelbach

 

#159
Mo-Moto Racing
Klasse 1
Christoph Molitor
Phillip Becker

 

#168
racing team westerwald
Klasse 1
Philipp Becker
Peter Töller

 

#169
MCA Racing 2
Klasse 1
Uwe Uwe
Sergiy Grygorovych

 

#189
DAF Lemmermann Horneburg
Endurance Racing
Klasse 1
Ralf Lemmermann
Michael Portmann

 

#196
StoWa-X Endurance Racing Team
Klasse 1
Frank van der Walle
Burkhard Stoldt
Thomas Sasse

 

#204
MSK – Kielbassa-racing
Klasse 3
Rainer Wagner
Samuel Kielbassa
Kevin Wahr

 

#210
Team Dörte
Klasse 1
Sebastian Arnold
Peter Kochbeck

 

#213
Triumph Rheinhessen
Klasse 2
Marcel Schmidt
Andi Kulzer
Christoph Hees

 

#222
Nutella Racing Team 3
Klasse 1
Udo Fiala
Thomas Gausch
Bernd Bischoff
Thorsten Mölders

 

#225
GGS Racing Team
Klasse 3
Jan Schmidt
Michael Götz

 

#235
SERT Siegen
Klasse 2
Dennis Schwartz
Tim Hassler
Moritz Natzke

 

#250
MCA Racing
MSC Kaltenholzhausen
Klasse 1
Stefan Schmidt
Patrick Schnitzer
Lucy Glöckner

 

#274
HMS Racing Team
Klasse 2
Holger Jentzsch
Matthias Frassek
Silvio Reinprecht

 

#280
Genesis
Klasse 1
Marcel Philipp Bach
Jürgen Henssen
Manuel Schoewer

 

#312
TBA
Klasse 3
Christoph Hees
Stephan Kusserow

 

#333
Luftpumpen Racing
Klasse 1
Stephan Keilberg
Florian Töpfler

 

#347
OGER Racing Team
Klasse 2
Julia Taube
Carsten Gieseler
Martin Gorek

 

#436
Xerxes Endurance Racing
by Cafe436
Klasse 4
Wolfgang Hans
Thomas Hemmerling
Philip Gengelbach

 

#444
Team Suzuki Siegen
Klasse 4
Leon Ziesing
Dominik Jung

 

#555
RooFa Racing
Klasse 4
Philip Schreiber
Leon Ziesing
Dennis Kaßburg

 

#811
PKM Racing
Klasse 2
Philipp Sehnert
Christopher Mertz
Kai Frank

 

#909
Team MSJ im DMV -YRF- by LogRaT
Klasse 4
Marvin Witter
Sarah Göpfert
Philipp Laupus

 

#911
MBC-Racing
Klasse 4
Gregor Haas
Gerd Elsmann
Thomas Fischer